Únor 2015

Poslední dny

14. února 2015 v 16:04 Poslední dny před odletem
Na poslední chvíli jsme dostali do vínku několik publikací k prostudování (snad to ani do odletu nestihneme).
Jelikož nás asi postihne řízení auta, musíme si nechat vystavit mezinárodní řidičáky a hlavně nějak vstřebat ten pocit řídit vlevo, i když v reále to bude asi o něčem jiném.
Zakoupit musíme nové kufry, jelikož ty naše stávající by to asi nezvládly.
Do 30-ti kilo na osobu se musíme vejít!

Zavčas se musíme seznámit se zapůjčeným přístrojem na focení a točení, abychom to měli "v ruce".


Přípravy

13. února 2015 v 20:13 Příprava
Dlouhé čekání na akční letenky za výhodnou cenu nepřinášelo žádné ovoce. Každopádně se nám otevřel svět levných letenek pod pečlivou správou Dejva (cestujlevne.com) a jeho kolegů, který denně přináší TOP nabídky, které se v případě, že máte časový prostor (peníze zde hlavní roli totiž nehrají) těžko přechází bez povšimnutí.
Nakonec (a v poslední chvíli) jsme pořídili v prosinci 2014 nejvýhodnější letenky s Emirates přes prodejce Australiaonline spolu s vízy.
To, že se začátkem února objevily levější letenky s AirSerbia, je už takový osud.
S Emirates ale budeme mít přece jen lepší komfort cestování, včetně péče palubního personálu a nabídky občerstvení během letu...
Pojištění nám vycházelo nejvýhodněji přes top-pojisteni.cz u Axa.
Protože bude naší základnou Melbourne - Seaford, kde bydlí naše kamarádka a odkud budeme pořádat výpravy ve Victorii, naplánovali jsme i několikadenní letecký výlet do Sydney s ubytováním v Randwicku. Na Sydney budeme mít 4 dny a kromě prozkoumání města samotného, máme předplacený jednodenní zájezd na Blue Mountains.

Odlétáme z Prahy, po 6-ti hodinách letu měníme letadlo v Dubaji, abychom po dalších 7-mi hodinách letu s mezipřistáním v Kuala Lumpur a po posledních 7-mi a půl hodinách po druhé hodině ranní za dva dny dosedli v Melbourne.
Nápad

13. února 2015 v 18:42 Austrálie 2015
K nastávajícím narozeninám Jarky mě a naší Petru nezávisle na sobě napadlo, že bychom jí mohli nachystat překvapení a to v podobě "falešné" letenky do Austrálie, kde již několik let žije naše kamarádka, která nás stejně tak dlouho zve na návštěvu.
Celá rodina se tedy poskládala na cenu jedné letenky, já dohodil zbytek (důchodové připojištění si alespoň takhle pěkně užijeme) a tak vznikl základní kapitál.
Letenka byla "vytvořena" a s velkým překvapením předána na oslavě narozenin.
Nejhorší bylo vše utajit od doby vzniku nápadu, do data realizace, včetně nezbytných příprav celého procesu předání.

Krabice byla plná stránek cestovních kanceláří,


až na dně byl najednou klokan s obálkou ve svých tlapkách:

V obálce byla letenka...