3. Čtvrtek

26. března 2015 v 21:21 |  Třetí týden - Sydney
V pořádku jsme se vrátili ze Sydney.
Rozdíl teplot mezí Sydney a Melbourne byl při příletu cca 10 stupňů.
Dopoledne jsme využili nádherné počasí na Coogee Beach
Ale vlny při vstupu do vody byly trochu silnější, než jsem očekával. První jsem přečkal s prstem na nose, druhá mne ale už semlela a zamotala. Do vody jsem pak lezl již v místě, kde byly vlny nejmírnější.

Bylo nádherně, ale mohli jsme si to užít jen dvě hodinky, které utekly strašně rychle.


Přejezd na letiště jsme zvládli, vytiskli si na check-inu letenky a opět jsme se zadrhli na kontrole - tentokrát si mladý securiťák vybral Jarku, aby ji zkontroloval na přítomnost drog v osobních zavazadlech a v botách. Jelikož jsem na něj dotíral, cože je za problém a on nemohl najít příslušný text v naší řeči a neustále nám nutil srbštinu, povzdechl si nakonec a byli jsme posláni "na svobodu".
Pak se ještě zase nezdál Jarčin ypůjčený bágl a pověřený personál si jej vybral k převážení, protože v takovém báglu je jistě několik cepínů a maček. Váha vyhovovala (7 z deseti povolených kg) a tak jsme konečně odletěli ze slunného Sydney abychom přistáli opačně jako v neděli v zamračeném Melbourne.
Při výstupu z letadla se k nám připojil mladý Čech, který je v Sydney již 10 let, zaslechl nás a letěl služebně do MLB.
Koupili jsme si jízdenky na Skybus (18 AUD/os.) a za neuvěřitelných 20 minut dojeli na Southern Cross, kde jsme přestoupili na Metro a po 18.hodině nás Mark vyzvedl v Seafordu na nádraží, protože hrozilo, že zmokneme.
Celý večer jsme se dělili o naše zážitky z čtyřdenního výletu s našimi hostiteli.
Je půlnoc - venku fouká silný chladný vítr od oceánu.
Jdeme spinkat - právě byla zahájena místní domácí podzimní topná sezóna - občasné, ale pravidelné spouštění vzduchového vytápění v podlahách domu.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama