Čtvrtý - neděle

8. března 2015 v 8:12 |  První dny
Neděli jsme si užili odpočinkově převážně doma - skoro do desíti spinkání (no prostě skoro jako doma).
Odpoledne jsme vyrazili k seafordské pláži (2 km) a po cestě zpět si prohlédli vlakovou zastávku, ze které budeme příští týden cestovat do City (Melbourne), abychom pak po příjezdu vlaku nezmatkovali.
Používají se zde (podobně jako v Sydney karty Opal) předplacené karty Myki, kterými se musí každý přihlásit při nástupu a při výstupu odhlásit ze systému. Ten mu pak z nich odebere příslušnou částku. Taky jsme si pořídili místní Go SIM card (2 AUD - 12 c/min) pro volání v Austrálii.


Voda byla úžasně čistá a osvěžující, všude písek a vstup do vody velice mírně se svažující, takže se jde a jde a jde...

Přelétla nad námi vzducholoď a zamířila zpět do v dálce viditelného City, které je odsud vzdáleno vzdušnou čarou 40 km

Po vymáchání jsme se vydali do vedlejšího městečka Frankstone, kde mají infocentrum, ve kterém jsme zakoupili pohlednice a vstup na festival pohádkových postav z písku.Neděli jsme zakončili barbecue na verandě.

Co se alkoholu a řízení týče, mají zde limit 0,5 promile. Na většině lahví s alkoholem (pivo, víno) je značka skleničky s údajem, pomocí kterého se dá vypočítat, kolik se toho může vypít, aby se nepřekřočil limit, není-li po ruce alkoholtester.
Na silnicích bývají policejní akce, kdy jsou npř. ve městech všechny pruhy svadeny do jednoho a tam pak policisté kontrolují několik aut najednou na obsah alkoholu v dechu. Za překročení limitu jsou tvrdé sankce.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama