Přílet

5. března 2015 v 13:25 |  Odlet-let-přílet
Celou cestu z Kuala Lumpur nás doprovázely turbulence, takže pokaždé byla káva nejen v šálku, ale i v tácu.
Ještě, že se panáci podávají v uzavíratelných lahvičkách.
Chvílemi bylo nutné vstát ze sedadla a projít se. Boeing 777-300 k tomu dává svoje prostory k dispozici. Stovky filmů, tisíce hudebních nahrávek a několik on-line zpravodajských TV programů dovedou na chvíli zabavit.


Turbulence se vyskytovaly i před Melbourne, takže jsme se chvílemi "vznášeli" i při usínání.
Při přistání nám zadul boční vítr, takže jsme dosedali na levé až pak na pravé kolo, přičemž nás vítr chtěl ještě natočit, což mělo za následek pocit, že půjde letadlo do smyku.
Vše dobře dopadlo, přitáli jsme na čas a za chvíli jsme stáli ve frontě před imigračním úředníkem s lejstry, kde jsme se doznávali, co vše již v obalsti trestné činnosti máme za sebou, na kolik roků chceme v Austrálii zůstat a ve kterém Africkém státě jsme se nakazili Ebolou.
První kontrolou jse prošli hladce a u druhé, kde se nás ptali, jaké jídlo dovážíme, jsem měl největší problém vysvětlit význam značky Zippo na své kšiltovce.
Obavy z průběhu kontrol nebyly na místě.
Pak již následovalo setkání s našimi přáteli, se kterými jsme odjeli za větrné a posléze i děštivé noci do Seafordu.
Hodina jízdy po dvacetihodinovém čistém letu již byla brnkačkou.
Následovalo vybalení, předání dárků (s hostitelkou jsme měli oba tento týden narozky), napojení na wifi, abychom mohli poslat pár zpráv a pak jsme ještě chvíli poseděli, abychom kolem šesté ranní usnuli.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama