Středa

11. března 2015 v 13:43 |  První týden
Po dobití karty MyKi (slouží pak jako jízdenka - dobíjí se a čerpá se z ní jízdami) se před nástupem do vlaku musíme přihlásit na peróně a po výstupu z vlaku - před odchodem z nádraží se odznačí ukončení jízdy, aby se z ní odečetla délka jízdy.
Zpáteční cesta z Seafordu do MLB - City vyjde na cca 12 AUD.
Vlak jede hodinku.

Přijeli jsme na nádraží Flinders Street

Po návštěve info centra, kde jsme nafasovali mapy a brožurky, jme vyrazili do centra City, prošli Čínskou čtvrtí k parlamentu

kde jsme nastoupili na historickou tramvaj číslo 35, která zdarma krouží kolem City

Objeli jsme City a vystoupili u Fitzroy Garden, kde jsme nejprve navštívili budovu nazvanou Conservatorium s mnoha překrásnými květinami, kde za renesanční hudby by bylo příjemné strávit nějaký čas nebýt čínských turistů, kteří si všude dělali selfie a střašně u toho hlučeli:

Kousek opodál je pak domek Jamese Cooka (Cook´s Cottage):

Opět vkusně a citlivě provedená expozice o jedné historické postavě.V tom samém parku je zahrádka s modely viktoriánských staveb:


Pohled z parku na City:

Z parku jsme zamířili k nejvyšší budově Melbourne Skydeck Eureka 88,

na břehu řeky Yarra, odkud je vidět celé City na protějším břehu:

kde se v 88. podlaží naskytuje unikátní výhled:


Nakonec jsme si šli prohlédnout stanoviště Skybusů u nádraží Southern Cross, kde budeme příští neděli ráno přesedat z vlaku na bus, který nás dopraví na letiště, odkud budeme přelétat do Sydney.
Nasedli jsme spolu s manažery obchodních společností (podle oděvu? - tvořili podstatnou část cestujících) do vlaku, před osmou večerní byli zpět v Seafordu. Papat, bumbat, hlavně napsat nový článek do blogu a spinkat.
Velkou výhodou pro nás je vlastnictví slevových kupónů (sleva 25% nebo 1 koupit, druhý zadarmo), kdy se dá dost ušetřit.
Na Eureku jsme takto platili jen 19,50 namísto 39,- AUD a to už je znát.
Ve čtvrtek vezmeme MLB z jiné strany.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama