Třetí den

7. března 2015 v 12:51 |  První dny
Dnes se nám podařilo vyskočit z postele již kolem sedmé. Máme v plánu navštívit nejjižnější cíp Austrálie - přírodní park Wilsons Promontory. Problémem je ale nestálé počasí a pak prodloužený víkend (v pondělí je v Austrálii "Svátek práce"), takže hodně lidí jej využívají k tomu, že vyjedou do přírody a tím je obtížnější sehnat nějaké ubytování.
To ubytování jsme také nakonec nesehnali, takže přišel ke slovu náhradní program: ZOO v Healesville a návštěva deštného pralesu v Yarra Rangers National Parku.
Za vstupné do ZOO 30,80 AUD/osobu jsme viděli většinu zvířat, které se v Austrálii vyskytují:

Ze ZOO jsme přejeli do nedalekého deštného pralesa, který na nás dýchl úžasnou atmosférou, nad hlavami nám každou chvíli přelétávali mj. postrobarevní papoušci. I sem jezdí běžně australané na barbecue (je zde dostatek plynových grilů). My jsme posvačili (na foto vlevo typická Australanka) a pak si udělali několikakilometrovou procházku:


Přes Mt.Donna Buang (1250 m.n.m.), kam jsme vystoupli po hodině jízdy serpentinami ouzkou silničkou

jsme se vrátili do údolí, do původního městečka Warburton, kterým právě protéká říčka Yaarra a kde je i místní raritou člověk stavící si podivuhodný dům:

Při cestě zpět došlo k testu mé schopnosti řízení vlevo - dojeli jsme v pořádku i díky dvěma místním instruktorům až do domečku.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama