Červen 2018

Norsko 2018

6. června 2018 v 13:26 Norsko 2018
Na začátku bylo přání mojí ženy Jarky - navštívit (údajně nejkrásnější zemi severní Evropy) Norsko.
Už, už jsme objednávali zájezd od cestovky Mayer&Crocus, se kterou jsme s velkou spokojeností projeli v roce 2011 Anglii + Skotsko a v roce 2016 Španělsko + Portugalsko, kdy cena leteckého zájezdu s bydlením v chatkách a se stravou podobající se tábornictví se pohybuje kolem 60. 000,- pro oba, jsme zavrhli ve chvíli, kdy jsme se domluvili s našimi přáteli z Austrálie, že vyrazíme v červenci 2018 do Norska společně a po vlastní ose.
Následovaly návrhy itinerářů, ze kterých vyplynul konses: pojedeme sice mimo hojně navštěvovaná místa Trolltunga, Kjerag a Preikestollen, ale i tak uvidíme místa krásná.
Poté následoval výběr vhodného termínu, který byl omezen Jarčiným termínem, dovolené a cenou letenky Norweigan (letenky byly vcelku levné - zpáteční vyšly na cca 6.000,- ), z čehož vyplynul termín středa 11.- neděle 22.7.2018.
Pro naše cestování a ubytování jsme zvolili vzhledem k norským cenám ubytování, jeho hledání a neustálého rozbalování a sbalování, motorhome od společnosti která sídlí kousek od letiště v Bergenu-Flysslandu, která se na 13 dní vyšplhala na cca 75.000,- Kč. I tak se dá ale uvažovat o úspoře financí a hlavně času. Částečně jsme zaplatili dopředu, s doplacením při převzetí.
O víkendu, před cestou jsme se sešli u nás, abychom si při zabíjačkových specialitách a dostatku převařené vody s pěnou ujasnili, co bude vlastně následovat.
Pro chystání proviantu byl naplánován termín poté, co naši AU přátelé dorazili z výletu do Pompejí do ČR a tak se v pondělí uskutečnila nákupní návštěva v Kauflandu, ze které se v podstatě naplnily 2 kufry surovinami pro přípravu jídla. Pro nás chlapy (jak jsem původně zamýšlel) se mi podařilo sehnat plechovky ležáku Staročecha v Penny, které byly zrovna v akci (9,90).
Zklamáním bylo, že do našich dvou zavazadel se hmotnostně vešlo jen 8 plechovek. Rozjaření způsobilo, že letenky pořízené v AU umožňovaly další zavazadlo, takže ostatní plechovky putovaly tam.