10.den

26. srpna 2018 v 15:06 |  Norsko 2018
10.den pátek 20.7. Terneholmen - Jondal - Bergen (Fana)
Dopoledne jsme vyrazili do Jondalu, kde se nám právě blížil trajekt, stihli si naposled doplnit zásobu piva v místním supermarketu a přemístili se na druhý břeh.


Na cestě po pobřeží jsme se zastavili u jedné z malých benzinek která sloužila i jako bufet, kde jsme dočepovali vodu a přes Mundheim a Bergen (nové tunely se stále staví) jsme odpoledne dojeli do vybraného místa pro přenocování vybraného naposledy z Park4Night - nedaleko městečka Fana, v místě, kde po historické železnici zbylo posledních 50 m kolejí a rekonstruovaná nádražní budova zastávky Stend.

Protože bylo krásné počasí a my ten den jen seděli, vyrazili jsme na okružní trasu po zde vyhlášené a hojně využívané turistické stezce, která nás přes mnoha námi navštívených maliništích dovedla až na náhorní plošinu, za které byl hezký výhled na jih.

Překvapilo nás, co se kolem nás během našeho pobytu vystřídalo na parkovišti turistů, kteří přijeli autem, vyrazili pěšky aby se za nějakou hodinku zase vrátili zpět, což se dělo i v noci, za tmy.Do mobilu jsem si nainstaloval aplikaci, přes kterou se daly koupit jízdenky na MHD (Skyss) a naplánovali na druhý (pro nás poslední) den, jak se dostat do centra Bergenu.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama