2.den

6. srpna 2018 v 20:28 |  Norsko 2018
2.den, čtvrtek 12.7.2018 Lavik - Vadheim - Gaupne
Po ranní kávě a instantní ovesné kaši s ovocem jsme se vydali dále na sever.

Počasí se postupně od podmračeného rána nilo ve slunečný den a takové až
na jednu výjimku zůstalo skoro po celou dobu naší dovolené. Nabalené teplé věci do chladného a vlhkého Norska jsme tedy vůbec nepotřebovali.
Přes město Forde jsme kolem Sunnfjordského skanzenu dojeli k našemu prvnímu vodopádu Hulderfossen, který jsme se rozhodli si osahat.
Vodopád jsme nafotili ze všech stran, ochladili si nohy a Iveta s Markem neváhali okusit i chladivou vodu řeky.Na parkovišti u místní střední školy byla dobíjecí stanice, tak jsme toho hned využili a napojili si karavan.


A protože ve vodě vyhládne, za pár kilometrů jsme za městečkem Skei na odpočívadle nabrali síly ze svačinky v podobě konzervy tuňáka se zeleninou.


Následující zastávka byla u prvního ledovce Boyabreen, kterého si prohlíželi i davy ostatních okolcestujících, kteří na rozdíl od nás si dojeli až skoro k jezeru, do kterého stéká. My si udělali příjemnou procházku z prvního odstavného parkoviště.

Ve městě Stedje jsme navštívili místní kostel, poblíž kterého je zapuštěn v zemi jeden z v severských zemích se vyskytujících runových kamenů, pocházejících z vikingského období.

Nedalo nám to a rozjeli jsme se ještě mimo trasu k nedalekému historickému kostelíku v Kaupangeru, který, když jsme k němu v 17:30 dojeli, byl už půl hodiny zavřený.
Poslední část cesty do dnešního cíle Gaupne
se již nelišila od běžné podívané - jezera, řeky, hory, lesy, vodopády a tunely.
Kolem 19.hodiny jsme dorazili za Gaupne, na místo, kde podle Park4night mělo být hned vedle řeky útulné místo k přenocování - a bylo. Po vydatné polévce ze sáčku od našich asijských přátel jsme neváhali okusit dravě proudící vodu z ledovce a tak učinit osobní hygieně zadost.


Pro lepší představu - náš prozatímní domov:

V noci jsme slyšeli jen silné šumění řeky a tak o chrápání nebylo nic známo.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama